Nowa promocja PKO BP to 150 zł premii dla młodych

Już od pewnego czasu, największy polski bank próbuje zachęcić młodych klientów do zakładania kont osobistych. Można oczekiwać, że nowa promocja PKO BP pomoże temu liderowi rynku bankowego w zwiększeniu liczby rachunków prowadzonych dla młodych Polaków. Perspektywa łatwego otrzymania 150 zł do PKO BP na pewno jest bardzo kusząca dla osób w wieku 18 lat – 26 lat. Właśnie dlatego przygotowałem dokładny opis nowej promocji PKO BP.

Kto i dla kogo organizuje promocję?

Organizatorem promocji „Najlepszy Trening na Świecie” jest PKO Bank Polski. Wspomniana promocja ma zachęcać do otwierania PKO Konta dla Młodych. Ten rachunek jest przeznaczony dla osób w wieku 18 lat – 26 lat, co automatycznie ogranicza liczbę uczestników promocji. Warto również wspomnieć, że opisywana promocja trwa najpóźniej do 31 marca 2019 r. Bank zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zakończenia promocji (w razie wyczerpania puli nagród – 2000 sztuk) albo do wydłużenia czasu trwania akcji promocyjnej.

Na czym polega promocja?

Nowa promocja zapewnia premię o wartości 150 zł tym osobom, które założą PKO Konto dla Młodych i jednocześnie spełnią dodatkowe warunki przewidziane w regulaminie. Warto podkreślić, że nagroda od PKO BP nie ma formy gotówkowej. Wspomniany bank oferuje natomiast bon zakupowy (w formie elektronicznej) do sieci sklepów marki 4F. Taki bon można będzie wykorzystać najpóźniej w lutym 2020 r. Całość kwoty na darmowe zakupy (150 zł) trzeba wydać za jednym razem. Jeżeli osoba nagrodzona w promocji PKO BP kupi np. tylko ubranie za 110 zł, to pozostałe 40 zł niestety przepadnie.

Kto nie może brać udziału w promocji?

Tak jak już wspomnieliśmy, specyfika PKO Konta dla Młodych wyklucza osoby w wieku poniżej 18 lat lub powyżej 26 lat z uczestnictwa w nowej promocji. Nagrody nie otrzymają także osoby:

  • wykorzystujące PKO Konto dla Młodych do celów działalności gospodarczej lub zawodowej
  • posiadające od 1 stycznia 2018 r. do 24 lutego 2019 r. inne konto oszczędnościowo – rozliczeniowe w PKO BP/Inteligo
  • pracujące w Biurze Komunikacji Marketingowej PKO BP lub będące osobami bliskimi dla pracowników wspomnianego biura

Drugie spośród wymienionych ograniczeń jest najbardziej uciążliwe. Wynika ono z faktu, że PKO BP chce pozyskać zupełnie nowych klientów.

Co trzeba zrobić żeby otrzymać premię?

Promocja kierowana do młodych klientów, na pewno nie powinna zawierać wielu kłopotliwych warunków i wymagać np. wykonania transakcji bezgotówkowych o większej wartości. Na szczęście marketingowcy PKO BP wzięli pod uwagę te wymagania. Właśnie dlatego uzyskanie premii nie jest trudne. Młode osoby zamierzające otrzymać bon do sklepów 4F, najpierw (do 31 marca 2019 r.) muszą złożyć wniosek o konto z kartą debetową za pośrednictwem strony PKO BP albo już wtedy zawrzeć umowę konta i karty. Bank wymaga również, aby młodzi klienci do końca marca bieżącego roku wyrazili wszystkie wymagane zgody marketingowe i przystąpili do promocji poprzez specjalnie przygotowaną podstronę. Dodatkowe warunki otrzymania nagrody to wykonanie do 5 kwietnia 2019 r. przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej (kartą lub aplikacją BLIK) i posiadanie PKO Konta dla Młodych (wraz z wyrażonymi zgodami marketingowymi) w dniu przekazania bonu elektronicznego.

Kiedy bank wypłaci premię?

Warto wiedzieć, że PKO Bank Polski przewidział dwa graniczne terminy wypłaty premii. Pierwszy z nich (20 marzec 2019 r.) jest już nieaktualny. Osoby obecnie zakładające promocyjne konto i spełniające warunki promocji „Najlepszy Trening na Świecie”, otrzymają nagrodę do 19 kwietnia 2019 r. Elektroniczny bon zakupowy do sklepów 4F można będzie znaleźć w swojej skrzynce odbiorczej z bankowości internetowej iPKO. Właśnie dlatego do odbioru nagrody konieczna jest aktywacja systemu e-bankowości. Dobrą wiadomość stanowi to, że od nagrody przekazywanej przez PKO BP nie trzeba będzie zapłacić podatku dochodowego (PIT).

Czy w promocji są jakieś dodatkowe „haczyki”?

W regulaminie promocji „Najlepszy Trening na Świecie” nie znajdziemy kłopotliwych sformułowań i warunków. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jedna osoba może otrzymać tylko jedną nagrodę (niezależnie od liczby założonych kont). Takie ograniczenie jest typowe dla wielu promocji związanych z ROR-ami.

Czy warto wziąć udział w promocji PKO BP?

Nowa promocja PKO BP potwierdza, że ten bank poważnie zamierza powalczyć o młodego klienta. Świadczy o tym między innymi wysokość premii (150 zł), która jest całkiem spora jak na obecne warunki i łatwość uzyskania takiej nagrody. Warto również zwrócić uwagę na samo PKO Konto dla Młodych. Jest ono całkiem ciekawą propozycją dla młodego Polaka. Taka osoba w ramach PKO Konta dla Młodych ma dostęp do bardzo dobrej aplikacji mobilnej IKO. Wspomniana aplikacja jest zupełnie bezpłatna, podobnie jak comiesięczne prowadzenie PKO Konta dla Młodych. Sporą zachętą jest też możliwość darmowego wypłacania środków ze wszystkich krajowych i zagranicznych bankomatów przy pomocy karty debetowej lub BLIK-a.

PKO Konto dla Młodych to dobra propozycja nawet bez uwzględnienia aktualnej promocji. Już niebawem opiszę kolejną, podobnie ciekawą ofertę bankową.